Striebro z Mikulášskeho turnaja v Moste...

Na tohtoročný Mikulášsky turnaj do českého Mostu sa v tomto roku vydala minivýprava starších žiačok

FHT Košice. Choroby, zranenia a iné okolnosti zapríčinili, že sa naša predpokladaná zostava scvrkávala.

Vo štvrtok večer do vlaku smer Praha nastupovalo 8 ! hráčok. Naozaj málo na 3 dňový turnaj.

Podstatné ale bolo ako si so situáciou poradia naše dievčatá. Výsledok je famózny, našim dievčatám

sa podarilo niečo neskutočné ! Odohrali prakticky bez striedania 7 x 25-minútových zápasov !

V skupine 6 výhier, a jediná prehra v samotnom finále rozhodla, že si do Košíc nesieme pohár

a medaily za 2.miesto ! A to sa na turnaji predstavila žiacka elita z Čiech a Slovenska.

Ukázali sme nielen bojovné srdce, hernú aj taktickú vyspelosť, ale zápasy sme rozhodovali v samotných

záveroch zápasov vo veľmi dobrej kondícii. Dievčatá obrovská gratulácia za výkony !

Na zápasy sme sa pripravovali krok po kroku, zápas po zápase  s pokorou, a dievčatá si poradili

aj keď sa zápas nevyvíjal pre nás dobre. Najvýraznejšie to bolo v zápase s Vršovicami, keď sme

prehrávali už 5:10, aby sme v záverečných 5 minútach dokázali otočiť zápas a rozhodujúci gól

sme vsietili 10 sekúnd pred koncom zápasu. Podobne sme rozhodujúci gól dali v samom konci

aj proti Kynžvartu. Výborná reklama pre klub, a Slovensko !

K striebru tímu sme pridali aj individuálnu cenu pre najlepšiu strelkyňu turnaja,