S Michalovcami bez bodu...

FHT Drábova Košice - Iuventa Michalovce B   11 : 20 (8 : 11), mladšie žiačky

Góly Košice : Dobosyová Simona - Tomčovčíkova Emma 8, Geregová Veronika 1, Štefanisková Táňa 1,

Klériová Anita 1, Hlavatá Nikola, Takáčova Klaudia, Franková Sofia, Bertová Viktoria, Gujdová Vanessa.

7m hody : 0/0 - 4/3,   Vylúčené : 1 - 0, V Hádzanárskej hale pred 60 divákmi rozhodovala Solárikova Marianna.

Priebeh zápasu : 4:2,5:5,5:11,8:11-8:11,8:15,10:18,11:20.

V oboch nedeľňajších zápasoch mladších žiačok sme očakávali víťazstvo našich dievčat. Zápasy ukázali, že naše

očakávania boli úplne opodstatnené. Mali sme výškovú prevahu, aj predpoklad, že vieme zakončiť spoza

hranice 9m hodu. Jedno sme však nepochopili, prečo sú naše šikovné dievčatá schopné najmä v druhom

polčase úplne "odísť" zo zápasu. Veľká škoda, veríme že naše minihádzanárky na ihrisku aktívnejšie doplnia

aj staršie spoluhráčky.

FHT Drábova Košice - Iuventa Michalovce A   17 : 31 (8 : 16), staršie žiačky.

Góly Košice : Horňáková Emma - Turcsányiová Timea 5, Fotulová Lujza 4, Vargovičová Katka 3, Vargová Sofia 1,

Takáčová Sofia 1, Filipová Petra 1, Čatlošová Sára 1, Štefanovová Sára 1, Sýkorová Daniela, Sýkorová Simona,

Goldírová Viki, Kelbelová Kamila.

7m hody : 1/0 - 2/1,   Vylúčené : 1 - 2,

Priebeh zápasu : 4:7,5:8,6:12,7:15,8:16-9:19,9:24,11:25,13:28,17:31.

Zápas starších žiačok mal byť perličkou hádzanárskeho popoludnia, a aj bol. Nástup oboch tímov bol neobvykle ofenzívny,

pri značne neistých obranách vynikli strelkyne a 5 minúte sme videli až 11 gólov v sieti. Aj keď sa obrany postupne zlepšili,

viac gólov sme videli v našej sieti, ako v michalovskej. A toto bol rozdiel v zápase. Dnes viac zabrali strelecky efektívnejšie krídla,

ale čakali sme oveľa viac aktivity od našich spojok. A je to veľká škoda, pretoža naša hra bola dnes jedna z najlepších v sezóne,

a výsledok s týmto rozdielom určite neodpovedá tomu čo sme videli na ihrisku. Je to síce kruté, herne a v držaní lopty sme boli

možno lepší, ale hostky boli dnes efektívnejšie a zaslúžene vyhrali. Aj keď musíme poznamenať, že sme hrali proti skúsenejšiemu

súperovi s ročníkom narodenia 2002. Dievčatá makáme ďalej :)

FHT Drábova Košice - Iuventa Michalovce C   14 : 16 (12 : 11), mladšie žiačky.

Góly Košice : Dobosyová S. - Štefanisková T. 6, Bertová V. 3, Tomčovčíkova E. 3, Geregová V. 1, Gujdová V. 1,

Takáčova K., Klériová A., Franková S., Hlavatá N.

7m hody : 0/0 - 2/2,   Vylúčené : 0 - 0.

Priebeh zápasu : 3:3,5:5,10:8,12:11-12:14,12:15,14:15,14:16.

Platí úplne to isté čo pri hodnotení prvého zápasu našich mladších žiačok. Ale je to na šľak trafenie, nedá sa

vyhrať zápas, keď dáme v druhom polčase len 2 góly...