V Poľsku úspešné dorastenky...

Z víkendového turnaja v poľskom Krasniku si odnášajú naše mladšie dorastenky pohár za cenné 5.miesto !

V kategórii mladšie juniorky 2001 sa predstavilo 12 tímov z Poľska, a po jednom z Ukrajiny a Slovenska.

V piatok po dlhej ceste sme začali dobre a oba naše zápasy sme vyhrali.

V sobotu na nás trochu doľahla únava a 3 zápasy v skupine sme prehrali. Aj keď tesne, a pritom v každom zápase

boli schopný zápas dorovnať, v rozhodujúcich chvíľach sme nezabrali. Škoda, pretože reálne sme mohli pomýšľať

na medailové priečky. Potom sme premenili popoludňajšiu siestu na poctivý 2 hodinový spánok, a podvečer sme

nastúpili na náš najdôležitejší zápas dňa proti 3.tímu skupiny B Sambor Tczew. A tu sme ukázali to čo nám

chýbalo dopoludnia. Vynikajúca obrana, ktorou sme podporili rýchli prechod do útoku a úspešné zakončenie.

A zrazu sme postúpili do zápasu o 5.miesto. V ňom nás opäť čakal Koszalin, proti ktorému sme začali vynikajúco

v obrane, ale zato nevýrazne v útoku, 1 vsietený gól v 1.polčase hovorí za všetko. Súper pokračoval v efektivite a

v 2.polčase zvýšil na 5:1 ! Potom prišla naša chvíľa, vysunuli sme obranu, a vynikajúcim pohybom sme prinútili

súpera chybovať a za 4 minúty sme skóre otočili z 1:5 na 7:5. A aj keď sa súper pokúšal o návrat do zápasu, ten

sme už nepustili a zaslúžene sme zvíťazili ! Gratulujeme dievčatám k 5.miestu !

Naše výsledky :

Skupina A :

PIATOK 10.11.2017 : FHT Košice - SPR Olkusz 16:14, FHT Košice - SPR JKS Jaroslaw 18:7.

SOBOTA 11.11.2017 : FHT Košice - KMKS Krasnik 13:17, - MKS Brodnica 10:13, - E.P.Koszalin 10:13.

Skupina o 5.-8.miesto : FHT Košice - Sambor Tczew 17:11.

NEDEĽA 12.11.2017 : o 5.miesto FHT Košice - Energa Politechnika Koszalin 11:9 (1:3).

FHT Košice reprezentovali : Horňáková Emma - Fotulová Lujza 47, Vargová Erika 15, Micová Zuzana 10, Vargovičová Katka 10,

Štefanovová Sára 4, Čatlošová Sára 4, Takáčová Sofia 3, Kelbelová Kamila 1, Domaničová Veronika 1.

Za najlepšiu hráčku nášho tímu vyhlásili Lujzu Fotulovú.