5.miesto z centra kozmonautiky...

Z prvého tohtoročného turnaja v kategórii mladších dorasteniek v maďarskej Kisvárde sme priniesli 5.miesto !

Zápasy našej skupiny sme odohrali v neďalekej obci Gyulaháza, ktorá má síce len 2.000 obyvateľov,

ale aj peknú halu, krytý bazén a príjemné turistické ubytovanie so stravou.

Kategória G15 mladších dorasteniek mala 2 skupiny po 3 družstvá, ktoré odohrali zápasy každý s každým,

v sobotu. V nedeľu sa už hrali podľa poradia v skupine zápasy o konečné umiestnenie.

Naše zápasy :

FHT Košice - Iuventa Michalovce   20 : 18 ( 10 : 11 ),

Góly FHT : Horňáková Emma - Fotulová Lujza 8/5, Vargvičová Katka 4, Vargová Erika 3, Kundrátova Saša 2,

Štefanovová Sára 1, Čonková Iza 1, Takáčová Sofia 1, Domaničová Veronika, Micová Zuzana, Boldižárová Katka,

Sýkorová Daniela, Sýkorová Simona.

Z našej strany trochu kostrbatý výkon, ale bojovnosťou sme dokázali súpera zdolať. Po našom úvodnom  góle

sme do 5.minúty viedli, ale potom prevzala iniciatívu Iuventa a my sme len doťahovali stav.

Hneď po polčase sa súper dostal do vedenia o 3 góly, ale zlepšenou obranou sme nasledovných 9 minút vyhrali 4:0.

Zápas sme tak dostali pod kontrolu a v poslednej minúte sme 2 gólmi definitívne rozhodli o výsledku zápasu.

FHT Košice - Hajdúnánási SK   15 : 20 ( 7 : 7 ),

Góly FHT : Horňáková Emma - Fotulová Lujza 10/3, Kundrátová Saša 2/1, Domaničová Veronika 1, Vargová Erika 1,

Takáčová Sofia 1, Micová Zuzana, Vargovičová Katka, Štefanovová Sára, Čonková Iza, Boldižárová Katka,

Náš tradičný súper proti ktorému sme predviedli náš najlepší výkon na turnaji. Vynikajúca obranná činnosť,

ktorú sme podporili aj v útoku a postupne sme v prvom polčase viedli o 2 góly. V závere sme síce ľahko prišli

o vedenie, ale nástup do 2.polčasu nenaznačoval, že by sme sa nemali pobiť o víťazstvo v zápase.

Škoda, že to trvalo len do 10.minúty 2.polčasu, pretože sme nepochopiteľne poľavili v obrane, a záverečnú 10.minútovku

sme prehrali 2:8. Sedmička po čase už len upravila stav. V záverečnom zápase v skupine porazili Michalovce

Hajdunánás 23:22, a o poradí v skupine rozhodovalo skóre.  To sme mali horšie ako súperi, tak nám miesto

zápasu o 1., alebo 3.miesto ostal súboj o 5.priečku. :(

Zápas o 5.miesto :

FHT Košice - Sárospataki SUSI   19 : 13 ( 9 : 6 ),

Góly FHT : Horňáková Emma - Fotulová Lujza 7/2, Boldižárová Katka 3, Vargová Erika 2, Vargovičová Katka 2,

Štefanovová Sára 2, Čonková Iza 1, Takáčová Sofia 1, Sýkorová Daniela 1, Domaničová Veronika, Micová Zuzka,

Sýkorová Simona.

Súboj s nevyspytateľným súperom, ktorý nám niekedy nehádzanárskymi činnosťami znepríjemňoval život.

Podstatná je výhra, na ihrisku sa predstavila celá lavička, a celý turnaj bol dobrou prípravou na piatkové

zápasy dorasteneckej ligy doma proti Nitre. Pridáme aj individuálne ocenenie pre Lujzu Fotulovú, ktorá

bola vyhlásená ako najlepšia zahraničný hráčka. A s 25 vsietenými gólmi jej o 1 gól ušiel titul najlepšej strelkyne.