Balaton Kupa zhodnotenie...

23.08.2016 21:19

Výborná úroveň XV. ročníka turnaja, ktorému prospelo presťahovanie do Mestskej haly

vo Fonyóde. Kvalita účastníkov bola určite najlepšia za 13 rokov čo tam chodíme.

Po "hrubej" letnej príprave sme s loptou pracovali minimálne.

O to viac nás prekvapil herný prejav našich tímov, bol vynikajúci. Začnime s mladšími

žiačkami, pre túto generáciu to bola prvá skúsenosť s veľkou hádzanou.

6 zápasov bola skvelá príprava na sezónu. Výborne ! Veľmi silnou stránkou

našich družstiev bola obrana, na ktorú vzápätí nadviazal rýchly prechod do útoku.

Boli sme schopný tak u mladších dorasteniek ako aj u starších žiačok zakončovať

zo všetkých postov. Naša hra bola maximálne disciplinovaná.

Dievčatá vytvorili veľmi silnú tímovú atmosféru, ktorá ich hnala zápas od zápasu.

Staršie žiačky v kategórii jednoznačne dominovali, a k tomu pridali aj ceny pre

najlepšiu strelkyňu a brankárku. Mladšie dorastenky si zase dokázali, že na to majú.

Náročnosť zápasov v skupine sme zvládli, v semifinále nám karta veľmi nešla, ale tím

sa nepoložil a bojoval do konca. Po remíze nasledovalo predĺženie 2x5 min., aj to

skončilo remízou, a nasledovali 7m hody. Od určených aktérok to chcelo silné nervy,

ale v 7. sérii sme potvrdili náš postup do finále turnaja, aj so silnou oporou v bránke.

Vo finále si na nás súper veril. Náš prvý polčas bol ale z inej planéty, v 7min. sme viedli

už 7:1, súper nevedel kam skôr skočiť. Po polčasovom vedení 9:3, sme sa zrazu nevedeli

presadiť strelecky. So záverom zápasu súper postupne znižoval až na rozdiel 9:8. Poldruha

minúty pred koncom sme sa konečne presadili, a aj keď súper ešte znížil, víťazstvo sme

zaslúžene vybojovali ! Fantastické , gratulujeme dievčatá !