Balaton Kupa zhodnotenie...

Výborná úroveň XV. ročníka turnaja, ktorému prospelo presťahovanie do Mestskej haly

vo Fonyóde. Kvalita účastníkov bola určite najlepšia za 13 rokov čo tam chodíme.

Po "hrubej" letnej príprave sme s loptou pracovali minimálne.

O to viac nás prekvapil herný prejav našich tímov, bol vynikajúci. Začnime s mladšími

žiačkami, pre túto generáciu to bola prvá skúsenosť s veľkou hádzanou.

6 zápasov bola skvelá príprava na sezónu. Výborne ! Veľmi silnou stránkou

našich družstiev bola obrana, na ktorú vzápätí nadviazal rýchly prechod do útoku.

Boli sme schopný tak u mladších dorasteniek ako aj u starších žiačok zakončovať

zo všetkých postov. Naša hra bola maximálne disciplinovaná.

Dievčatá vytvorili veľmi silnú tímovú atmosféru, ktorá ich hnala zápas od zápasu.

Staršie žiačky v kategórii jednoznačne dominovali, a k tomu pridali aj ceny pre

najlepšiu strelkyňu a brankárku. Mladšie dorastenky si zase dokázali, že na to majú.

Náročnosť zápasov v skupine sme zvládli, v semifinále nám karta veľmi nešla, ale tím

sa nepoložil a bojoval do konca. Po remíze nasledovalo predĺženie 2x5 min., aj to

skončilo remízou, a nasledovali 7m hody. Od určených aktérok to chcelo silné nervy,

ale v 7. sérii sme potvrdili náš postup do finále turnaja, aj so silnou oporou v bránke.

Vo finále si na nás súper veril. Náš prvý polčas bol ale z inej planéty, v 7min. sme viedli

už 7:1, súper nevedel kam skôr skočiť. Po polčasovom vedení 9:3, sme sa zrazu nevedeli

presadiť strelecky. So záverom zápasu súper postupne znižoval až na rozdiel 9:8. Poldruha

minúty pred koncom sme sa konečne presadili, a aj keď súper ešte znížil, víťazstvo sme

zaslúžene vybojovali ! Fantastické , gratulujeme dievčatá !