Bojovníčky zo soboty...

FHT Košice - HKM Šurany   14 : 24 ( 7 : 9 ), 1.liga mladších dorasteniek,

Góly Košice : Dobosyová Simona - Turcsányiová Timea 5, Micová Zuzana 4, Kundrátova Saša 3/2,

Boldižárová Katka 2, Štefanovová Sára, Takáčova Sofia, Geregová Veronika, Tomčovčíkova Emma.

7m hody : 3/2 - 3/3,   Vylúčené : 2 - 2,   Rozhodovali J.Gedeon a E.Baranová pred 40 divákmi v Hádzanárskej hale.

Priebeh zápasu : 1:2,2:3,4:5,7:5,7:7,7:9 - 8:12,9:16,12:19,13:20,13:22,14:24.

Toto je asi najsprávnejšie pomenovanie pre 6 hráčok, ktoré boli pripravené na sobotňajší súboj dorasteneckej ligy.

Naozaj si nepamätáme takýto lazaret v našich tímoch, pretože v sobotu ráno sa ešte stále liečilo 14 ! hráčok

z dorasteneckej zostavy ! Šestku sme doplnili o dve mladšie dievčatá a do bránky sa po týždni opäť postavila

Simona Dobosyová. Pri nej by sme zostali a hlavne pochválili jej sobotňajší výkon. Ešte pred týždňom

nemala odchytanú ani jednu minútu v dorasteneckej lige. Ako prvoročiačku v kategórii starších žiačok

sme ju pred týždňom proti Šali premiérovo postavili do bránky a v priestore, ktorý dostala nesklamala.

Dnes ostala naša svätyňa len na ňu a náš tím podržala. A nie hocijako, v prvom polčase mala

50% úspešnosť zákrokov ! Ďakujeme Simona !

Ďalšia pochvala patrí pre celý dnešný tím. Dievčatá predviedli hlavne v prvom polčase

veľmi dobrý výkon. Po celý zápas sme udržali vysoké tempo hry, a oproti minulému týždňu nám dnes

neviazla ani súhra. Aj keď nám v závere zápasu dochádzali sily predviedli sme skvelý výkon !

Dokonce sme v 1.polčase mali hru pod kontrolou, a s vedením v zápase 7:5 to vyzeralo dobre.

Ďakujeme dievčatá !

FHT Košice - HC Sporta Hlohovec   13 : 30 ( 5 : 12 ), 1.liga staršie dorastenky,

Góly Košice : Kovalčíkova Stela - Repčíkova Viki 4, Kundrátova Saša 3, Micová Zuzana 3,

Vargová Nikola 1, Takáčova Sofia 1/1, Sýkorová Simona 1, Sýkorová Daniela.

7m hody : 1/1 - 4/4,   Vylúčené : 4 - 2,

Priebeh zápasu : 1:3,2:4,2:7,3:8,3:10,5:12 - 7:14,9:17,10:19,11:23,12:27,13:30.

Zápasy starších dorasteniek sú pre nás vždy trochu handicapom. Minimálny počet hráčok, ktorí

dnes doplnili po už 60 minútach 3 vyčerpané mladšie dorastenky. Je to škoda, pretože dnes sme v hale videli

najslabší výkon súpera v tejto sezóne, ale na keby sa nehrá...Ale na hanbu to dnes nebolo !