Dve víťazstvá s Nitrou...

FHT Košice - UDHK Nitra   29 : 24 ( 15 : 14 ), 1.liga mladších dorasteniek.

Góly Košice : Dobosyová Simona - Fotulová Lujza 14/4 , Turcsányiová Timea 6, Štefanovová Sára 5,

Vargovičová Katka 3, Papcunová Laura 1, Mišková Eliška, Rojková Michaela, Lorencová Ema,

Tomčovčíkova Emma, Franková Viktória.

7m hody : 6/4 - 2/1,   Vylúčené : 4 - 2,   V Hádzanárskej hale pred 50 divákmi rozhodovali E.Ľoch a I.Vydra.

Priebeh zápasu : 2:1,5:4,9:7,11:10,14:12,15:14 - 17:15,20:16,23:18,25:19,26:23,29:24.

V sobotu podvečer sme videli v Hádzanárskej hale skvelé predstavenia v podaní našich dievčat.

Konečne sa podarilo dievčatám vrátiť tam, kde sme boli na konci jesennej časti, teda k hernej pohode,

a k skvelej práci na ihrisku. Nebol to ľahký súper, ale v druhom polčase sa nám podarilo Nitru definitívne zlomiť.

Síce sme si v závere zápasu pri vedení 26:20 vybrali hluchú 5minútovku, ale v záverečnej 5 minútovke sme

naše víťazstvo potvrdili 3 gólmi. Výborný výkon celého tímu v útočnej fáze, nám trochu kazila nedôrazná obrana.

Dnes ju v bránke najmä v druhom polčase chránila výborná Simona Dobosyová. V útoku sme videli ďalšie

vynikajúce predstavenie Lujzi Fotulovej, ktorú dnes efektivitou podporili Sára Štefanovová a Timea Turcsányiová.

Vrátime sa k Lujze, aj dnes sa dokázala presadiť napriek tomu, že počas celého zápasu bola bránená osobne,

a k tomu ešte rozdala ďalšie výborné prihrávky ! Dievčatá gratulujeme a už teraz sa tešíme na budúcu nedeľu,

keď privítame Trenčín !

FHT Košice - UDHK Nitra   38 : 28 ( 17 : 14 ), 1.liga staršie dorastenky.

Góly Košice : Kovalčíkova Stela - Vargová Erika 8/3, Fotulová Lujza 8/2, Boldižárová Katka 7, Kundrátova Saša 5,

Čonková Izabela 4, Kopiľáková Julka 3, Bibenová Barbora 1/1, Vargovičová Katka 1, Turcsányiová Timea 1,

Štefanovová Sára.

7m hody : 7/6 - 2/2,   Vylúčené : 1 - 3.

Zápas starších dorasteniek bolo ešte lepšie predstavenie, ako prvý zápas. Zápas sme mali od začiatku pod kontrolou,

a aj keď sa o to hostky pokúšali, v podstate vždy sa jednalo len o kozmetické úpravy v skóre. Od začiatku sme hrali

vo vysokom tempe, ale v poslednej 20.minútovke sme hostky definitívne zlomili. Súpera sme doslova uštvali, kondične

a v rýchlosti sme tento úsek vyhrali 17:8. Paráda, v bránke zatiahla roletu Stela Kovalčíkova, a strelecky sa presadili