Hádzanárska paráda v podaní žiačok pred 100 divákmi...

FHT Drábova Košice - Bemaco Prešov "A"   15 : 18 (4 : 12), Regionálne majstrovstvá, mladšie žiačky

Góly Košice : Praženicová M., Dobosyová S. - Fotulová Lu.9/3, Turcsányiová T. 4, Mišková E. 1, Vargovičová K. 1, Štefanovová S., Vargová S.,

Filipová P., Horňáková E., Kašková D., Takáčová K., Goldírová V., Antoníková R., Poláčková S., Geregová V.

7M hody : 4/3 - 4/4   Vylúčené : 4 - 2

V Multihale Košice, pred 100 ! divákmi, rozhodovali Sabol O., Daňo J.

Priebeh zápasu : 1:3,2:8,3:10,4:12-v 21.min 4:13 !, 6:13,10:13,13:14, v 16.min. 14:14 !,15:18.

Začnime od konca, remíza by bola spravodlivejšia, prvý polčas v réžii Prešova, druhý patril nám. Zápas sme začali veľmi nedôrazne, hostky nás v útoku jednoznačne prehrali, jednoducho sme nemali nárok. Horšie bolo, že rozdiel v skóre nebezpečne narastal, a my sme nenašli recept, ako to zvrátiť.

Polčasové "pozdvihnutie mysle" zabralo. Naša obrana bola odrazu dôrazná, pohyblivá, a na bránku Prešova, sa valil jeden útok za druhým.

Súper nevedel nájsť recept na našu hru. V tej chvíli hľadisko doslova "šalelo", a pri vyrovnávajúcom góle to už bol výbuch sopky. Stále nám ostávali do konca zápasu 4 minúty. Keby sme v tej chvíli išli do vedenia v zápase, hostia by to už nerozchodili, ale my sme urobili dve straty lopty v útoku, Prešovčanky nás potrestali, a zápas dotiahli do víťazného konca.

Z našej strany fantastický druhý polčas, veď stiahnuť vedenie súpera o 9 gólov, zo 4:13, na remízu 14:14 v 16.minúte, svedčí o silnej morálke tímu !

GRATULUJEME ! Ale nabudúce to už nesmieme pustiť až tak ďaleko. Pochváliť musíme aj skúsenú rozhodcovskú dvojicu Sabol-Daňo, ktorá svojim výkonom prispela k vysokej úrovni zápasu !

FHT Drábova Košice - Bemaco Prešov   4 : 17 (0 : 8), Regionálne majstrovstvá, staršie žiačky

Góly Košice : Sieber S.- Kelbelová A. 1, Vargová E. 1/1, Takáčová S. 1/1, Čatlošová S. 1, Polyáková M., Kelbelová K., Čonková I.,

Boldižárová K., Sýkorová D., Sýkorová S.

7m hody : 6/2 - 5/3   Vylúčené : 5 - 1

Priebeh zápasu : 0:2,0:4,0:6,0:7,0:8-2:10,3:12,4:15,4:15,4:17.

Pri starších žiačkach bude komentár kratší. Našim dievčatám chýbalo viac ľahkosti, strelecky sme boli skoro neškodný, ale určite to ovplyvnila aj únava dievčat zo včerajšieho zápasu dorasteniek. Súper nás extra neprekvapil, a boli by sme radi, aby sme aj v sezóne konečne nastúpili v kompletnej zostave ! A to by aj výsledok mohol vyzerať úplne inak.

FHT Drábova Košice - Bemaco Prešov "B"   23 : 10 (12 : 6), Regionálne majstrovstvá, mladšie žiačky

Góly Košice : Dobosyová S., Praženicová M.-Fotulová Lu. 10/1, Vargovičová K. 4, Turcsányiová T. 4, Vargová S. 2, Mišková E. 2,

Štefanovová S. 1, Takáčová K., Goldírová V., Antoníková R., Poláčková S., Filipová P., Geregová V., Horňáková E., Kašková D.

7m hody : 2/1 - 5/2   Vylúčené : 2 - 0

Priebeh zápasu : 3:1,5:3,8:5,12:6,12:6,15:8,17:9,23:10.

Tu komentár nebudeme veľmi rozširovať, výkon základnej zostavy bol veľmi nekocentrovaný, proti síce veľmi pohyblivému súperovi sme pristupovali veľmi laxne. Takže, aj keď sme chceli dať viac priestoru dievčatám na lavičke, do konca zápasu sme to pre istou museli istiť skúsenými hráčkami.