Historický okamih pre FHT Košice...

FHT Košice - Lokomotíva Vrútky   24 : 26 (13 : 13), 2.liga žien,

Góly Košice : Tomovčíkova Simona, Stařičná Zuzana, Kovalčíkova Stela, Ferienčíkova Natália - Fotulová Lujza 7/2,

Rojková Michaela 4, Zápotocká Kristína 3, Vargová Erika 2, Vargovičová Katka 2, Turcsányiová Timea 2, Štefanovová Sára 2,

Haňová Nela 2, Juhásová Katka, Durbáková Patrícia, Repčíkova Viktória, Čonková Izabela.

7m hody : 2/2 - 5/3,   Vylúčené : 2 - 0, V Hádzanárskej hale rozhodovali B.Tomášová a J.Chudíček pred 50 divákmi.

Priebeh zápasu : 2:2,4:3,7:5,10:9,12:9,13:13 - 14:16,16:18,17:22,18:24,19:26,24:26.

Áno, historický okamih pre náš klub. Prvýkrát sme predstavili naše dievčatá v súťaži dospelých - ženy v 2.lige !

Postupne budeme hru a káder dolaďovať. Základom je tím starších dorasteniek, resp. vlaňajších doriek, máme k dispozícii

odchovankyne Vranova, a niekoľko našich žien. Pred prvým zápasom sme prežívali určitú nervozitu, po začiatku z nás

postupne odpadla a vrhli sme sa do útoku. Proti nám nastúpil takmer výhradne škandinávsky, či skôr islandsko - nórsky

výber hráčok. Prvý polčas bol v našej réžii, škode, že sme nedotiahli gólovo ďalšie útoky, mohlo byť vymaľované...

V druhom polčase začali diktovať hru hostky, a ušli nám 5 minút pred koncom na rozdiel 7 gólov. Vysunuli sme obranu,

súper stratil istotu, a my sme zo získaných lôpt nekompromisne zakončovali. Viac sme v sobotu nestihli, ale na prvýkrát

je to skvelý výsledok :) Výborne dievčatá !!!