Košice-Michalovce posledné zápasy základnej časti...

Vo štvrtkovej dohrávke sme proti družstvám Iuventy Michalovce odohrali posledné zápasy základnej časti Krajských majstrovstiev v kategórii žiačok.

FHT Drábova Košice "A" - Iuventa Michalovce "A"   17 : 25 (8 : 10), staršie žiačky.

Góly Košice : Mikulová H. - Bořiková K. 4, Kundrátova A. 3/1, Bílá D. 3/2, Čonková I. 2, Kelbelová A. 1, Šebová Z. 1, Vargová E. 1, Szilágyiová N. 1, Boldižárova K. 1, Micová Z.

7m hody : 3/3 - 1/1   Vylúčené : 1 - 2   60 divákov v Multihale, Košice

Priebeh zápasu : 1:2,2:3,4:5,6:8,8:10-10:13,12:17,12:20,14:22,17:25.

Od tohoto zápasu sme čakali viac z našej strany. Výsledok vyzerá horšie ako samotná hra. Súper extra neprekvapil, michalovská obrana aj bránka nám ponúkla oveľa viac možností, než ako sme využili. Hostky zakončovali jednoduchšie a efektívnejšie. Prvý polčas remízový, v druhom polčase stačila hluchá 10minútovka, súper nám ušiel z 10:11 na 12:22 ! Aj keď sme boli schopný za 3 minúty šnúrou 4 gólov stiahnuť stav, opäť sme nechali Iuventu ujsť. Preto taký výsledok.

FHT Drábova Košice - Iuventa Michalovce "A"   17 : 10 (8 : 6), mladšie žiačky.

Góly Košice : Sieber S., Dobosyová S. - Fotulová Lu. 8/1, Mišková E. 4/1, Vargovičová K. 2, Takáčova S. 2, Čatlošová S. 1, Kelbelová K., Turcsányiová T., Štefanovová S., Filipová P., Sýkorová D., Sýkorová S., Kašková D.

7m hody : 3/2 - 5/5   Vylúčené : 3 - 1

Priebeh zápasu : 3:0,6:2,6:5,8:6-10:7,14:8,16:8,17:10.

V tomto zápase od začiatku nebolo pochýb o výsledku. Základná šestka dodržiavala disciplinovane pokyny, a postupne pridávala góly do siete súpera. Síce sme v druhej polovici 1.polčasu nepochopiteľne poľavili, ale v druhej polovici zápasu sme náš úspech definitívne potvrdili. V tomto zápase s podporou tímu strelecky vynikla Lujza, v bráne podržala Stela. Vynikajúce dievčatá, gratulujeme !!!

FHT Drábova Košice "D" - Iuventa Michalovce "A"   21 : 24 (10 : 11), staršie žiačky.

Góly Košice : Mikulová H. - Repčíkova V. 7, Chmelnická L. 4, Juhásova L: 3, Kundrátova A. 3, Bořiková K. 3, Vargová N. 1, Kelbelová A., Rusnákova K., Szilágyiová N., Maškuľákova D.

7m hody : 1/1 - 5/3   Vylúčené : 1 - 3

Priebeh zápasu : 1:2,4:5,4:6,8:8,10:11-10:14,14:16,15:19,17:22,21:24.

Veľmi podobný zápas doriek a starších žiačok. Prvý polčas vyrovnaný, v druhom sme benevolentnou obranou, a stratami lôpt neskórovali, a hostky nám ušli. Ale oproti úvodnému zápasu stačili trochu viac bojovnosti a srdiečka, a zápas sme prikrášlili. Aj za to málo vďaka :)

FHT Drábova Košice - Iuventa Michalovce "B"   17 : 16 (7 : 8), mladšie žiačky.

Góly Košice : Sieber S., Dobosyová S. - Takáčova S. 10/3, Mišková E. 2, Turcsányiová T. 3, Vargovičová K. 1, Čatlošová S. 1, Kelbelová K., Štefanovová S., Fotulová Lu., Filipová P., Sýkorová D., Sýkorová S., Kašková D.

7m hody : 3/3 - 0/0   Vylúčené : 0 - 1

Myslí si, že každý domáci priaznivec spolu s trénermi bol rád, keď sa tento infarktový zápas skončil ! Toľko stresu nám dievčatá nepripravili za celú sezónu. Trochu sme nezvládli na začiatku zápasu prístup, a treba priznať, že michalovské "B"čko bolo veľmi snaživé, a na čo siahlo, skončilo v našej sieti. Veľmi, veľmi ťažko sme sťahovali dvakrát 3 gólové vedenie hostí. Prvýkrát v zápase sme išli do vedenia až v polovici druhého polčasu. Aj vďaka našej neúnavnej bojovnosti sme v samotnom závere naše jednogólové vedenie udržali. Ďakujeme za víťazstvo celému tímu, a gratulujeme Sofii Takáčovej, že ukázala svoj potenciál, a viackrát zobrala zodpovednosť do svojich rúk !