SOHU12 - otvorené M-SR v hádzanej mladšieho žiactva...

Cez víkend 5. - 7. júna 2015 sa v Bratislave a v Malackách uskutočnili Otvorené majstrovstvá mladších žiačok (SOHU12).

V kategórii mladších žiačok bolo najviac družstiev - 15. Boli rozdelené do 3 skupín :

Mladšie žiačky – skupina A - Malacky

ŠK Talent Dunajská Streda, HK Štart Trenčín, HKM Šurany, Strojár Malacky, FHT Drábová Košice

Mladšie žiačky – skupina B - Bratislava

ŠG DAC Dunajská Streda 1, MŠK Vranov nad Topľou, HC Tatran Stupava, Jendnota Sokol Gábor Bánovce nad Bebravou, HC Zlín

Mladšie žiačky – skupina C - Bratislava

ŠKP Bratislava, Slovan Modra, ŠG DAC D. Streda 2, Bemaco ŠŠK Prešov, MHK Bytča

Po zápasoch v skupinách, v sobotu popoludní postúpili do súbojov o prvenstvo prvé dva tímy a vytvorili skupinu o 1.-6.miesto,

ostatné družstvá podľa umiestnenie v základnej skupine bojovali o 7., 10. a 13.miesto

Turnaj bol náročný na "pekelné" počasie vonku aj v halách, presuny (do 40km vzdialených Malaciek) a skoré vstávanie (5,00 hod.)

Toto sme zvládli, a tak mohol začať boj na ihrisku.

piatok, 5.6.2015

FHT Košice - HK Šurany   7:7 (4:3)

Súpera sme vôbec nepoznali, nastúpil s veľkým sebavedomím. Začali sme veľmi dobre, viedli sme 4:2,

postupne Šurany otočili zápas na 7:4. Dve minúty pred koncom sme sa zdvihli presne zakončili, v závere takticky

získali 7m hod, ktorý Lujza premenila a vybojovali sme cennú remízu !

FHT Košice - HK Štart Trenčín   8:16 (4:8)

Trenčín, najlepšie družstvo na turnaji, zaslúžene získalo bez straty bodu titul M-SR ! Hlavne fyzicky vyvážený tím,

ktorému sme v skupine najdlhšie vzdorovali. Toto si u našich dievčat ceníme, do konce bojovali.

sobota, 6.6.2015

FHT Košice - Talent Dunajská Streda   9:18 (5:9)

Po tom čo sme videli v piatok sme si na Dunajskú Stredu verili. Opak bol pravdou, hrali sme veľmi kŕčovito, a zápas

sme odohrali bez šance na úspech.

FHT Košice - Strojár Malacky   11:14 (6:8)

My s bodom, domáce s dvoma, našim víťazstvom sme sa mohli posunúť do skupiny o 7.miesto. Po nástupe do zápasu nás

Malacky prefackali, viedli 7:2, 8:3, ale potom nastalo u našich dievčat zázračné prebudenie, za 10 minút, na prelome 1. a 2. polčasu

sme sťahovali vedenie domácich a zápas otočili na 10:9, a 11:10, ale to bežala ešte 10 minúta 2 polčasu. K tomu sme niečo nepremenili

a umožnili malackám vrátiť sa do zápasu, ktorý ešte potom čo sme viac otvorili obranu kozmeticky upravili. Škoda,

ale bol to z našej strany fantastický úsek !

S jedným bodom sa presúvame do Bratislavy, a budeme bojovať v skupine o 13.miesto :

FHT Košice - Tatran Stupava   10:6 (5:1)

Napriek únave z presunov sme disciplinovane držali zápas, viedli sme už 8:1, priestor dostali ďalšie hráčky.

Výborne prvý krok k 13.miestu!

nedeľa, 7.6.2015

FHT Košice - ŠG DAC Dunajská Streda   12:6 (4:3)

O zápase sme mali oveľa ľahšiu predstavu, ale prenáramne sme sa natrápili. Skutočne sme toto víťazstvo vydreli, ale zaslúžene

sme v tejto skupine dominovali ! Musíme tiež poďakovať hráčkam z Prešova a Vranova, ktoré nás neustále povzbudzovali ! Ale aj my ich...

Celkovo : 13.miesto !

FHT DRÁBOVA KOŠICE : Sieber Stela, Dobosyová Simona - Takáčova Sofia, Fotulová Lujza, Mišková Eliška, Turcsányiová Timea, Kelbelová Kamila,

Vargovičová Katka, Štefanovová Sára, Čatlošová Sára, Filipová Petra, Sýkorová Simona, Horňáková Emma, Sýkorová Daniela.

Celkové hodnotenie našej účasti : dievčatá herne nesklamali, ale ani sme sa výsledkovo neblysli. Skupina A bola jednoznačne najsilnejšia.

Každé družstvo z našej skupiny vyhralo svoju nadstavbu ! Určite by nám viac svedčalo umiestnenie do 8.miesta, kde sme mohli byť.

13.miesto nič nehovorí, ale získali sme ďalšie skúsenosti. Skupina v Malackách bola nielen výkonmi, ale aj vytvoreným zázemím organizátormi

skvelá. Ďakujeme Malacky ! Bratislava, škoda že si dievčatá okrem zakúpených tričiek nemohli odniesť aspoň malú pamiatku na taký veľký turnaj.