Z Michaloviec so 4.miestom...

Na X. ročníku mládežníckeho turnaja v hádzanej dievčat Enjoy Cup 2013 si naše nádeje vybojovali veľmi pekné 4.miesto !

V kategórii mladších žiačok (2000 a ml.) bojovalo od piatku do nedele 6 družstiev. V skupinovej fáze sme hrali takto :

semifinále >

Košice - Thermal SC Hajdúnánás 5:28 (3:12)

nedeľa, 17.2.

o 3.miesto

Košice - Iuventa Michalovce A 6:18 (3:6)

finále

Hajdúnánás - Prešov 15:10

Najlepšia strelkyňa turnaja : Daniela Bílá 41 gólov (bola vyhodnotená aj ako najlepšia hráčka FHT Košice)

Zostava Košice : Mikulová Hilda - Bílá Daniela 41, Vargová Nikola 5, Fotulová Lujza 4, Šebová Zuzana 2, Kutašová Rachel 1, Vargová Erika 1, Sieber Stela, Kundrátova Saša, Kelbelová Sandra, Kelbelová Kamila.

Veľmi pozitívne môžeme hodnotiť našu účasť na tomto turnaji. 7 zápasov za necelé 3 dni dalo našim dievčatám zabrať. Ale prináša to svoje ovocie, veď v zimnej príprave sme spolu odohrali 16 ! zápasov na 3 turnajoch. Dievčatá sú herne skúsenejšie, aj keď niekedy vekom mladšie, nahrádzajú to neúnavnou bojovnosťou. Zápasy s finalistami turnaja boli trochu silná káva, a aj keď to z výsledku tak nevyzerá, včerajší zápas s Prešovom (lídrom krajskej súťaže) prinášal často nervozitu do radov súpera. Pretože aj za nepriaznivého stavu sme sa snažili o tlak. Treba spomenúť, že najmä zápasy s Michalovským A-čkom boli skvelé. V prvom, skupinovom zápase sme prehrávali 2:6, ale v druhom polčase sme otočili zápas na 7:6, neskôr ešte na 8:7, aj keď sme to nedotiahli ďalej, dokázali sme bojovať dlho so silným súperom ! Skvelé ! O podobný čin sme sa pokúšali aj v boji o bronz, a prvý polčas sa nám to aj darilo. Dievčatá ďakujeme, z jednotlivkýň spomenieme výkon Danky Bílej na turnaji, a postupne sa v bráne rozchytala aj Hilda Mikulová.