Z Prešova s dvomi víťazstvami...

Bemaco Prešov - FHT Drábova Košice A   20 : 15 (11:8), staršie žiačky

Góly Košice : Mikulová H., Sieber S. - Bořiková K. 6/1, Bílá D. 4/2, Kundrátova A. 2, Micová Z. 2, Čonková I. 1, Kelbelová A., Šebová Z., Vargová E., Szilágyiová N., Boldižárova K.

7m hody : 1/1 - 6/3   Vylúčené : 2 - 2

Priebeh zápasu : 3:1,4:1,6:3,9:3,11:8-14:10,15:11,17:13,19:14,20:15

Dohrávka 2.kola Krajských majstrovstiev začala zápasom starších žiačok. Oba tímy ponúkli skvelé hádzanárske predstavenie, ktoré sa dnes skončilo víťazstvom favorizovaných domácich. Aj keď to mohlo skončiť aj opačne, ale to by sme nesmeli nechať ujsť prešovčanky na začiatku zápasu k stavu 5:1, a v 20 minúte dokonca 9:3. Ale v záverečnej 5 minútovke sme šnúrou 4 gólov stiahli stav na prijateľých 9:7. V druhom polčase nám ešte svitla nádej v 41.minúte keď sme upravili na 17:14. Ale to bolo všetko. Dnes sme chybovali hlavne v rozohrávke, takže sme si boli sami väčším súperom. Máme ešte na čom pracovať, aby sme už najbližšiu sobotu uspeli proti Iuvente.

Bemaco Prešov "A" - FHT Drábova Košice   9 : 12 (3:5), mladšie žiačky

Góly Košice : Sieber S., Dobosyová S. - Fotulová Lu. 5/1, Takáčova S. 3, Mišková E. 2, Kelbelová K. 2, Vargovičová K., Štefanovová S., Vargová S., Filipová P., Takáčova K., Čatlošová S., Sýkorová S., Sýkorová D., Kašková D.

7m hody : 1/0 - 3/1   Vylúčené : 2 - 3

Priebeh zápasu : 2:2,2:3,3:3,3:5-5:6,6:7,7:9,9:12.

Súboj Áčok mladších žiačok bol zaujímavý hlavne tým, že proti sebe bojovali vlaňajšie prípravkárky. Naše dievčatá zaslúžene vyhrali, presadili sa najmä individuálne proti obrane súpera. Dnes obrana nebola našou najsilnejšou zbraňou.

Bemaco Prešov - FHT Drábova Košice "D"   28 : 18 (11:5), staršie žiačky

Góly Košice : Majorošová N. - Rusnákova K. 8/6, Repčíkova V. 5, Bořiková K. 3/1, Juhásova L. 2, Kelbelová A., Chmelnická L., Vargová N., Szilágyiová N., Vargová E..

7m hody : 7/6 - 11/7   Vylúčené : 7 - 2

Priebeh zápasu : 2:1,5:2,8:3,11:4,11:5-14:8,18:10,22:13,25:15,28:18.

Výsledok celkom nezodpovedá priebehu zápasu. Ale čo už, keď urobíme toľko technických chýb, že k zakončeniu útoku ani nestihneme prísť. Dorastenkám už v závere dochádzali sily, ale tieto dievčatá majú určite na viac :) Veríme, že to vyjde o týždeň.

Bemaco Prešov "B"- FHT Drábova Košice   8 : 25 (1:11), mladšie žiačky

Góly Košice : Sieber S., Dobosyová S.-Fotulová Lu. 10/4, Mišková E. 8/2, Takáčová S. 4, Kelbelová K. 3/1, Vargovičová K., Vargová S., Filipová P., Takáčova K., Čatlošová S., Sýkorová S., Sýkorová D., Kašková D.

7m hody : 1/0 - 8/7   Vylúčené : 0 - 4

Priebeh zápasu : 0:3,0:6,0:10,1:11-2:13,2:16,4:21,8:25.

Zápas bol jednoznačný, takže príležitosť dostali všetky hráčky na lavičke, a to bolo pre nás najdôležitejšie. Tento tím sa stále tvorí, a má pred sebou veľkú perspektívu. V tejto sezóne zatiaľ boduje naplno, ale už o týždeň ho čaká ďalšia veľká skúška - Iuventa Michalovce.

Na záver - dnešné zápasy prebehli v príjemnej atmosfére, a niekedy v skutočne búrlivej atmosfére v hľadisku. A hlavne pre nás bol tento víkend aj úspešným.