Žiačky pred 100 divákmi...

FHT Drábova Košice - Bemaco Prešov "B"   15 : 7 ( 6 : 2 ), Regionálne majstrovstvá mladšiíe žiačky.

Góly Košice : Dobosyová S. - Turcsányiová L. 5, Tomčovčíkova E. 4, Takáčová K. 4, Štefanisková T. 2,

Klériová A., Bertová V., Franková S., Kollárova K., Antoníkova R.

7m hody : 3/2 - 1/1,   Vylúčené : 0 - 0,   V Hádzanárskej hale rozhodovala Solárikova Mariana.

Priebeh zápasu  : 2:1,4:2,6:2,6:2-9:3,9:5,10:7,15:7.

Naša omladina, skôr prípravka, než mladšie žiačky dostala príležitosť v prvom zápase proti prešovskému

Béčku ukázať čo vie. Dlho nám trvalo, kým sme sa presadili, pretože sme bojovali viac so sebou,

ale nakoniec sme zaslúžene vyhrali. Gratulujeme dievčatá !

FHT Drábova Košice - Bemaco Prešov   13 : 23 ( 7 : 11 ), staršie žiačky.

Góly Košice : Praženicová M. - Fotulová Lu. 6/3, Štefanovová S. 3/1, Vargovičová K. 1, Kelbelová K. 1, Vargová S. 1,

Takáčova S. 1, Mišková E., Goldírova V., Turcsányiová T., Filipová P., Horňákova E., Čatlošová S., Sýkorová D.,

Sýkorová S., Kašková D., Borošová B., Beliová T.

7m hody : 10/5 - 3/2,   Vylúčené : 4 - 0,

Priebeh zápasu : 1:1,3:2,4:6,6:8,7:11-8:14,11:18,12:18,12:20,13:23.

Zápas tradične sľuboval dobrý zápas,a to sa aj potvrdilo. Favoritovi z Prešova sme možno prekvapujúco dlho

odolávali. Do 15.minúty sme mali zápas vo svojich rukách, a naše vedenie mohlo byť dlhšie a hlavne výraznejšie.

To by sme ale museli premieňať šance, a z brankárky súpera neurobiť hviezdu. Preventívne sme nepremieňali ani 7m hody,

a najmä sme triafali do stredu bránky. Postupne sa hostky viac osmelili a trestali nás gólmi za naše chyby.

Zápas bol viac vyrovnaný než ukazuje konečné skóre. Potrestali sme sa sami nedisciplinovanosťou v inak dobrej

a agresívnej obrane, a nedôraznosťou v útoku. Inak sme hrali o 100% lepšie než pred týždňom v Michaloviach,

a s takýmto výkonom by nám tam víťazstvo určite neušlo. Ale za chyby sa platí, takže to musíme ukázať už

v najbližšom zápase, že to vieme.

FHT Drábova Košice - Bemaco Prešov "A"   3 : 31 ( 0 : 13 ), mladšie žiačky.

Góly Košice : Dobosyová S. - Tomčovčíkova E. 2, Klériová A. 1, Bertová V., Franková S., Turcsányiová L.,

Kollárova K., Antoníkova R., Takáčova K., Štefanisková T.

7m hody : 0 - 0,   Vylúčené : 0 - 1,

Priebeh zápasu : 0:0,0:7,0:11,0:13-2:15,2:21,2:28,3:31.

Šport ktorý sme videli v prvom polčase, určite nebol hádzaná, ale zastavovaná. Súper so svojimi 2004kami jasne

ukázal našim prckom (2005 a 2006tkám) kto je "pánom na ihrisku". Celoplošná osobná obrana fyzicky väčších

hráčok je povolená, takže do polčasovej šatne sme si okrem znechutenia z hry odniesli aj slzy. Ale z boja sa neuteká,

a čuduj sa svete, súper nám umožnil v druhom polčase plynulý prechod do útoku. Ďakujeme, aspoň sme mohli

ukázať rodičom, že nám to ide aj v útoku :)

Nakoniec, náš výkon nebol najhorší. Do 6.minúty sme pri tak náročnej osobke uhrali bezgólový stav, a aj polča 0:13,

bol do istej miery prijateľný. Takže ďakujeme dievčatám za bojovnosť a výdrž, veď odohrať 2 zápasy nie je málo :)